News

Чик Кореа: Греми џез добитник почина на 79-годишна возраст

Чик Кореа, беше голем џез пијанист со неверојатни 23 Греми награди, кој ги надмина границите на жанрот и работеше заедно со Мајлс Дејвис и Херби Хенкок, тој имаше 79 години

Кореа почина во вторникот 9 февруари од редок вид на рак, неговиот тим објави на неговата веб-страница. Неговата смрт ја потврди веб-маркетинг менаџерот на Кореа, Дан Мус.

Линк за веста:

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/news/chick-corea-death-cause-jazz-grammys-b1801208.html

124 thoughts on “Chick Corea: Grammy-winning jazz artist dies aged 79

 1. Пингување: casinos que aceptan paypal mexico
 2. Пингување: 100 mg sildenafil
 3. Пингување: cialis without prescription
 4. Пингување: online pharmacy india viagra
 5. Пингување: sildenafil citrate 20 mg tablet
 6. Пингување: viagra online generic canada
 7. Пингување: order viagra from uk
 8. Пингување: meritroyalbet
 9. Пингување: meritking
 10. Пингување: meritking
 11. Пингување: madridbet
 12. Пингување: eurocasino
 13. Пингување: trcasino
 14. Пингување: ielexusbet
 15. Пингување: meritroyalbet
 16. Пингување: eurocasino
 17. Пингување: eurocasino
 18. Пингување: madridbet
 19. Пингување: psy-
 20. Пингување: projectio
 21. Пингување: moskva psiholog online
 22. Пингување: psy online
 23. Пингување: Gz92uNNH
 24. Пингување: do-posle-psihologa
 25. Пингување: uels ukrain
 26. Пингување: bahis siteleri
 27. Пингување: DPTPtNqS
 28. Пингување: qQ8KZZE6
 29. Пингување: D6tuzANh
 30. Пингување: SHKALA TONOV
 31. Пингување: russianmanagement.com
 32. Пингување: chelovek-iz-90-h
 33. Пингување: 3Hk12Bl
 34. Пингување: 3NOZC44
 35. Пингување: 01211
 36. Пингување: tor-lyubov-i-grom
 37. Пингување: film-tor-2022
 38. Пингување: hd-tor-2022
 39. Пингување: hdorg2.ru
 40. Пингување: JXNhGmmt
 41. Пингување: Psikholog
 42. Пингување: netstate.ru
 43. Пингување: Link
 44. Пингување: tor-lyubov-i-grom.ru
 45. Пингување: psy
 46. Пингување: chelovek soznaniye mozg
 47. Пингување: bit.ly
 48. Пингување: cleantalkorg2.ru
 49. Пингување: bucha killings
 50. Пингување: War in Ukraine
 51. Пингување: Ukraine
 52. Пингување: Ukraine news – live
 53. Пингување: The Latest Ukraine News
 54. Пингување: site
 55. Пингување: stats
 56. Пингување: Ukraine-war
 57. Пингување: movies
 58. Пингување: gidonline
 59. Пингување: web
 60. Пингување: film.8filmov.ru
 61. Пингување: video
 62. Пингување: film
 63. Пингување: liusia-8-seriiaonlain
 64. Пингување: filmgoda.ru
 65. Пингување: rodnoe-kino-ru
 66. Пингување: stat.netstate.ru
 67. Пингување: Dom drakona
 68. Пингување: JGXldbkj
 69. Пингување: aOuSjapt
 70. Пингување: ìûøëåíèå
 71. Пингување: psikholog moskva
 72. Пингување: A片
 73. Пингување: Usik Dzhoshua 2 2022
 74. Пингување: pornoizle}
 75. Пингување: Dim Drakona 2022
 76. Пингување: TwnE4zl6
 77. Пингување: psy 3CtwvjS
 78. Пингување: lalochesia
 79. Пингување: film onlinee
 80. Пингување: programma peredach na segodnya
 81. Пингување: psycholog-v-moskve.ru
 82. Пингување: psycholog-moskva.ru
 83. Пингување: 3qAIwwN
 84. Пингување: video-2
 85. Пингување: sezons.store
 86. Пингување: socionika-eniostyle.ru
 87. Пингување: psy-news.ru
 88. Пингување: 000-1
 89. Пингување: 3SoTS32
 90. Пингување: 3DGofO7
 91. Пингување: wwwi.odnoklassniki-film.ru
 92. Пингување: rftrip.ru
 93. Пингување: madridbet
 94. Пингување: dolpsy.ru
 95. Пингување: kin0shki.ru
 96. Пингување: 3o9cpydyue4s8.ru
 97. Пингување: mb588.ru
 98. Пингување: newsukraine.ru
 99. Пингување: edu-design.ru
 100. Пингување: tftl.ru
 101. Пингување: brutv
 102. Пингување: site 2023
 103. Пингување: grandpashabet
 104. Пингување: sitestats01
 105. Пингување: 1c789.ru
 106. Пингување: cttdu.ru
 107. Пингување: 1703
 108. Пингување: hdserial2023.ru
 109. Пингување: serialhd2023.ru
 110. Пингување: matchonline2022.ru
 111. Пингување: bit.ly/3OEzOZR
 112. Пингување: bit.ly/3gGFqGq
 113. Пингување: bit.ly/3ARFdXA
 114. Пингување: bit.ly/3ig2UT5
 115. Пингување: bit.ly/3GQNK0J
 116. Пингување: bep5w0Df
 117. Пингување: www
 118. Пингување: icf
 119. Пингување: 24hours-news
 120. Пингување: rusnewsweek
 121. Пингување: uluro-ado

Comments are closed.