News

Чик Кореа: Греми џез добитник почина на 79-годишна возраст

Чик Кореа, беше голем џез пијанист со неверојатни 23 Греми награди, кој ги надмина границите на жанрот и работеше заедно со Мајлс Дејвис и Херби Хенкок, тој имаше 79 години

Кореа почина во вторникот 9 февруари од редок вид на рак, неговиот тим објави на неговата веб-страница. Неговата смрт ја потврди веб-маркетинг менаџерот на Кореа, Дан Мус.

Линк за веста:

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/news/chick-corea-death-cause-jazz-grammys-b1801208.html

68 thoughts on “Chick Corea: Grammy-winning jazz artist dies aged 79

 1. Пингување: casinos que aceptan paypal mexico
 2. Пингување: 100 mg sildenafil
 3. Пингување: cialis without prescription
 4. Пингување: online pharmacy india viagra
 5. Пингување: sildenafil citrate 20 mg tablet
 6. Пингување: viagra online generic canada
 7. Пингување: order viagra from uk
 8. Пингување: meritroyalbet
 9. Пингување: meritking
 10. Пингување: meritking
 11. Пингување: madridbet
 12. Пингување: eurocasino
 13. Пингување: trcasino
 14. Пингување: ielexusbet
 15. Пингување: meritroyalbet
 16. Пингување: eurocasino
 17. Пингување: eurocasino
 18. Пингување: madridbet
 19. Пингување: psy-
 20. Пингување: projectio
 21. Пингување: moskva psiholog online
 22. Пингување: psy online
 23. Пингување: Gz92uNNH
 24. Пингување: do-posle-psihologa
 25. Пингување: uels ukrain
 26. Пингување: bahis siteleri
 27. Пингување: DPTPtNqS
 28. Пингување: qQ8KZZE6
 29. Пингување: D6tuzANh
 30. Пингување: SHKALA TONOV
 31. Пингување: russianmanagement.com
 32. Пингување: chelovek-iz-90-h
 33. Пингување: 3Hk12Bl
 34. Пингување: 3NOZC44
 35. Пингување: 01211
 36. Пингување: tor-lyubov-i-grom
 37. Пингување: film-tor-2022
 38. Пингување: hd-tor-2022
 39. Пингување: hdorg2.ru
 40. Пингување: JXNhGmmt
 41. Пингување: Psikholog
 42. Пингување: netstate.ru
 43. Пингување: Link
 44. Пингување: tor-lyubov-i-grom.ru
 45. Пингување: psy
 46. Пингување: chelovek soznaniye mozg
 47. Пингување: bit.ly
 48. Пингување: cleantalkorg2.ru
 49. Пингување: bucha killings
 50. Пингување: War in Ukraine
 51. Пингување: Ukraine
 52. Пингување: Ukraine news – live
 53. Пингување: The Latest Ukraine News
 54. Пингување: site
 55. Пингување: stats
 56. Пингување: Ukraine-war
 57. Пингување: movies
 58. Пингување: gidonline
 59. Пингување: web
 60. Пингување: film.8filmov.ru
 61. Пингување: video
 62. Пингување: film
 63. Пингување: liusia-8-seriiaonlain
 64. Пингување: filmgoda.ru
 65. Пингување: rodnoe-kino-ru
 66. Пингување: stat.netstate.ru

Comments are closed.